KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

białe świece - śnieżynka

Białe świece – gdzie warto je wykorzystać?

19.06.2022

Białe świece – gdzie, jak, kiedy

Białe świece. Świece to chętnie wybierany element wystroju wnętrz, który posiada pozytywną symbolikę. Wykorzystujemy je podczas uroczystości i w mieszkaniach, którym nadają przytulnego wyglądu. Do szczególnie cenionych zalicza się białe świeczki mogące wprowadzać nas w podniosły nastrój. Jako symbol życia, szczęścia i odwagi sprawdzają się podczas celebracji ważnych wydarzeń. Doskonale komponują się też z modnymi stylami aranżacyjnymi. Po jakie rodzaje białych świeczek warto sięgnąć i gdzie je umieścić?

Wystrój ze świeczkami na wyjątkowe okazje

świece białe - walec kokon

Białe świece to również symbol duchowości, dlatego często wykorzystywane są podczas ślubów, chrztów i komunii. Niezależnie od tego, czy ważne wydarzenia mają charakter religijny, świeczki umożliwią atrakcyjne ozdobienie sali. Aktualne trendy zakładają wyprawianie przyjęć tematycznych. Weselom nadaje się charakter baśniowy lub nawiązujący do określonej epoki. Jednym z popularnych motywów jest też „zimowa kraina”. W takiej scenerii doskonale sprawdzą się białe świeczki posypane brokatem i imitujące śnieżne zaspy.

Nie wszyscy są miłośnikami tematycznych wydarzeń. Przyjęcia związane ze ślubem, komunią lub chrzcinami często wyprawiane są zgodnie z określoną kolorystyką. Choć estetyczna otoczka nie jest tutaj najważniejsza, zastosowanie w wystroju symbolicznych, białych świec pozwoli nadać wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Takie dekoracje doskonale sprawdzą się w przypadku motywu bieli, bieli ze srebrem lub bieli ze złotem. Jeśli decydujemy się na ozdoby z połyskliwymi elementami, warto postawić na białe świece perłowe.

Modna aranżacja domowego wnętrza

świece białe - stożek śnieżynka

Blask świec daje poczucie bezpieczeństwa i wprowadza nas w pozytywny nastrój. Dlatego też są one tak popularnym dodatkiem do wnętrz. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym pozwalają zadbać o przytulny charakter domowego ogniska. Dzięki swojej uniwersalności, świeczki w białym kolorze komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Można wśród nich wymienić:

 • styl glamour – świece perłowe lub posypane brokatem
 • styl nowoczesny i minimalistyczny – białe świece w kształcie walca
 • styl vintage – stożkowe, dopasowane do świeczników
 • styl skandynawski – białe świeczki o zaokrąglonych brzegach, które zrównoważą surowy charakter aranżacji.

Oprócz wyboru odpowiednich świec ważne jest też to, w jaki sposób zostaną zaprezentowane i gdzie je ustawimy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak stworzyć atrakcyjne ozdoby z białymi świecami?

Świeczki umieszczane są najczęściej w salonach, sypialniach i łazienkach. Ich blask sprzyja wypoczynkowi, dlatego bierzemy je pod uwagę przy tworzeniu stref relaksu. W pokoju dziennym białe świece mogą zostać umieszczone na kominku, komodzie lub na stole. Bardzo ważny jest tutaj sposób ich pokazania. W sypialniach i łazienkach większe znaczenie ma stworzenie nastroju. Świeczki ustawia się tu zwykle samodzielnie lub na podstawkach chroniących przed zabrudzeniami woskiem. Tworząc aranżację, która będzie oglądana przez osoby odwiedzające dom powinniśmy wziąć pod uwagę świeczniki i dekoracje. 

Białe świece w kształcie walca lub koła doskonale zaprezentują się w szklanych kulach i innych naczyniach. Można też ustawiać je na ozdobnych talerzach lub wykorzystać do stroików i instalacji. W przypadku tych ostatnich warto zdecydować się na zestaw świec o różnej wysokości. Bardziej subtelne modele stożkowe zaopatrzmy w wysokie kandelabry dostosowane do stylistyki wnętrza. Szczególną popularnością cieszą się świeczniki szklane.

Blask świec w świątecznym czasie

świeca biała - śnieżynka domowa

Świeczek nie powinno też zabraknąć podczas wyprawiania świątecznej uczty. W czasie Wielkanocy mogą służyć jako ozdoba lub część stroika, która raczej nie zostanie zapalona. Większe pole do popisu mamy w trakcie Bożego Narodzenia. Blask ognia uprzyjemni jedne z najdłuższych wieczorów w roku. Choć wieczerze wigilijne bywają kojarzone z czerwienią, zielenią i kolorem granatowym, białe akcenty pozwolą jeszcze lepiej rozjaśnić przestrzeń. Doskonałym wyborem będą białe świece śnieżynki. W tej kategorii odnaleźć można m.in. chętnie wybierane świeczki w kształcie walca, których powierzchnia imituje wygląd śniegu. Pofałdowane brzegi świeczek pokryte mieniącym się w świetle brokatem pozwolą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy, zimowy nastrój.

Białe świeczki, które sprawdzą się również latem

Choć latem słońce zachodzi późno, ciepłe wieczory zachęcają do długiego pozostawania na zewnątrz. Urządzane w tym czasie plenerowe przyjęcia często przeciągają się więc do godzin nocnych. Po białe świece możemy sięgnąć wyprawiając urodziny lub imieniny pod wiatą. Sprawdzą się też na plenerowych ślubach. Imprezy organizowane na dworze charakteryzuje lekki styl i jasne kolory. Białe świeczki, zarówno walcowate, jak i stożkowe skomponują się z girlandami, lampionami i kwietnymi ozdobami. Te pokryte brokatem zgrają się też z motywem przewodnim w stylu glamour.

Białe świece z wysokiej jakości parafiny możemy zastosować przy wielu okazjach. W każdej sytuacji bez wątpienia nadadzą przestrzeni przytulnego i podniosłego charakteru.

Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tagi: