Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Świeca pływająca ŁÓDKA origami wyglądem przypomina łódkę złożoną z papieru zgodnie ze sztuką origami. Odpowiednie wykonanie pozwala jej także unosić się na wodzie. Dzięki temu świeczka stanowi nietypowy i ciekawy element wystroju, ale także może zostać użyta do miłego relaksu. Warto dowiedzieć się, w jaki jeszcze sposób możesz wykorzystać świecę w kształcie łódki. Jest to bowiem nie tylko uniwersalny prezent czy podarunek, ale także doskonałe uzupełnienie domowego wystroju.

Japońska sztuka składania papieru

Japońskie origami to wysoce zaawansowana sztuka składania papieru w bardzo skomplikowane wzory. Najczęściej efektem takiego działania są trójwymiarowe zwierzęta lub przedmioty. Nieco łatwiejsze do wykonania są statki z papieru. Na ich wzór zostały wykonane świece pływające ŁÓDKA origami. Podobnie jak papierowe odpowiedniki, świeczki mogą unosić się na wodzie. Takie nawiązanie do japońskiej kultury doskonale wpisuje się w aktualne trendy światowe i przesunięcie uwagi od świata zachodu do krajów azjatyckich.

Czytaj więcej

Doskonale odwzorowana faktura kartki w świecach origami

Kształt złożonej kartki został doskonale odwzorowany. Ostre krawędzie robią niesamowite wrażenie. Także miejsca zgięcia zostały przedstawione w bardzo naturalny i rzeczywisty sposób. Jakość wykonania powoduje, że z daleka można pomylić świeczki w kształcie łódki z rzeczywistą kartką złożoną w ten sposób. Dostępne jest kilka podstawowych kolorów:

 • żółty,
 • niebieski,
 • biały,
 • szary,
 • różowy,
 • miętowy.

Duży wybór barw umożliwia tworzenie ciekawych wizualnie zestawów.

Świeca pływająca ŁÓDKA origami idealna do każdego stylu

Świeca w kształcie łódki jest uniwersalną ozdobą, która pasuje do każdego stylu. Przykładowe aranżacje świeczki:

 • Styl rustykalny. W podstawowej wersji świeca jest prostą ozdobą o dużej funkcjonalności, co idealnie pasuje do definicji surowego stylu rustykalnego, pozbawionego ozdób.
 • Styl glamour. Wystarczy niewielka miseczka z wodą oraz ozdobne kamienie, aby świeca łódka nabrała piękna i przepychu.
 • Styl nowoczesny. Dodanie do przeźroczystej miski ledowych lampek uczyni ze świeczki nowoczesną ozdobę migającą wszystkimi kolorami tęczy.

Zastosowania świecy w kształcie łódki z papieru

Istnieje kilka ciekawych zastosowań świecy pływającej ŁÓDKA origami. Od podstawowych funkcji świeczek, czyli świecenia do darowania ich w formie oryginalnego prezentu.

Świeczka pływająca ŁÓDKA jako romantyczne i zmysłowe źródło światła

Światło, jakie daje świeczka, idealnie nadaje się do tworzenia specjalnej atmosfery. Romantyczna kolacja, zmysłowy wieczór tylko we dwoje, a może odpoczynek w przyciemnionym pokoju. W każdym z tych przypadków to właśnie odpowiednia świeca odpowiada za wytworzenie miłej atmosfery.

Świeca pływająca w kształcie łódki origami to doskonała ozdoba każdego domu

Świeczkę pływającą ŁÓDKA origami można ustawić na półce, gdzie z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa. Jest to doskonała okazja, aby nawiązać do kultury Japonii i pochwalić się swoimi najnowszymi pomysłami inspirowanymi azjatycką kulturą. Jeszcze lepszy efekt wizualny można osiągnąć, stosując przeźroczystą miseczkę z wodą. Pływająca zapalona świeca wywiera niesamowite wrażenie. Zastosować można kilka, różnokolorowych świeczek pływające w kształcie łódek z papieru, co stworzy jeszcze lepszy efekt wizualny.

Relaksująca kąpiel ze świecą łódką

Dzięki zdolności pływania, świeca może towarzyszyć w czasie całej kąpieli. Zgaszone światło i zapalona świeczka, kołysząca się na falach w wannie, tworzy bardzo relaksującą i miłą atmosferę. Doskonale nadaje się do odpoczynku i oczyszczenia swoich myśli. Knot umiejscowiony jest powyżej lustra wody, dzięki czemu ogień nie zgaśnie w czasie kąpieli. Każdy powinien choć raz spróbować tej magicznej chwili w wannie ze świeczką-łódką.

Świeca pływająca w kształcie łódki jako doskonały prezent

Szukanie podarunku dla bliskiej osoby jest bardzo trudnym zadaniem. Z jednej strony, prezent powinien być dopasowany do stylu i zainteresowań obdarowanego, z drugiej natomiast najciekawsze są oryginalne i wyjątkowe upominki. Świeca pływająca w kształcie statku origami jest tu idealnym przykładem takiego podarunku.

 • Jest bardzo uniwersalnym przedmiotem. Pasuje do każdego stylu, a także można tworzyć specjalne i wyjątkowe ozdoby z użyciem świeczek-łódek.
 • Stojąc na półce, będzie cały czas przypominać o osobie, która go wręczyła. Dlatego szczególnie nadaje się, jako prezent dla najbliższych przyjaciół, a także partnerki lub partnera.
 • Świeczka to oryginalny pomysł, który łączy w sobie użyteczność oraz estetykę. Dzięki temu pasować będzie do każdej osoby.

Świeca niczym płynąca łódź

Starannie wykonana świeca w kształcie łódki złożonej z papieru doskonale oddaje najmniejsze detale. Wysoko ustawiony knot zabezpiecza ogień przed zgaszeniem, a konstrukcja wykonana z hydrorafinowanej parafiny pozwala całości unosić się na wodzie. Powoduje to złudzenie płynięcia świecy w misce z wodą, co stwarza niesamowite wrażenie na wszystkich obserwatorach. Wszystko to sprawia, że świeca łódka origami jest bardzo ciekawym prezentem, a także doskonałą ozdobą domu. Z pewnością warto wypróbować ją samemu.