Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Magia świec

świeca Święta Rodzina kolor ecruPłonąca świeca jest w pierwszej kolejności symbolem ognia, jednego z czterech żywiołów. Ale to nie jedyne jej znaczenie. Zapalona świeca przypomina o zwycięstwie światła nad ciemnościami, życia nad śmiercią. Świeca, którą zapalamy podczas modlitwy kieruje nasze myśli ku Bogu, a według tradycji, ma za zadanie odpędzać złe duchy i demony. Płomień świecy symbolizuje również wiarę człowieka. Zapalone świece stwarzają ciepłą, przyjemną atmosferę. Wytwarzają nastrój – dlatego często używa się ich np. przy kolacji. Można zatem stwierdzić, że świece przenoszą człowieka w innym wymiar rzeczywistości, w świat na co dzień dla nas niedostępny, odległy, metafizyczny. Kolory świec, które ustawiamy w naszych domach również mają swoje znaczenie. Białe świece wytwarzają dobrą energię, żółte symbolizują dobre przemiany, kolor zielony świec przypomina o związku człowieka z naturą i nadziei, świece w kolorze niebieskim przynoszą ukojenie, zaś czerwone to odwaga i zdrowie. Świece od wielu wieków są jednym z najbardziej gustownych dodatków dekoracyjnych. Ustawione na świeczniku, bądź w szkle wprowadzają w przestrzeń nutę elegancji oraz niebanalnego charakteru.

Magia rodziny

świece Święta Rodzina dekoracjaRodzina to szczególne miejsce dla każdego człowieka. Jest ona bezpieczną przystanią, czasem wytchnienia, chwilą radości, sentymentalną podróżą, szkołą życia, idyllą, ogrodem wspomnień, wyjątkowym darem. Szczęśliwy jest człowiek, który ma rodzinę, który ma gdzie wracać, gdzie odpocząć. Na tym właśnie polega magia rodziny. Rodzina to również tradycja, więzi łączące pokolenia, a nade wszystko źródło niewyczerpanej miłości. Rodzina to wyrzeczenia, trud noszenia niedoskonałości, umiejętność przezwyciężania słabości, pokonywania przeszkód. Rodzina jest wszystkim, co szlachetne i wzniosłe.

Świece Święta Rodzina

Wyjątkową, wśród wszystkich rodzin na ziemi, była Święta Rodzina: Jezus, Józef i Maryja. Była to rodzina wyjątkowa, bo był w niej obecny Jezus. Jednak to nie jedyne źródło jej szczególnego charakteru. Święta Rodzina to przykład bezwarunkowej i bezgranicznej miłości, szacunku, wyrozumiałości, wzajemnej służby, oddania, niezwykłej przyjaźni, troski. Można powiedzieć, że Święta Rodzina jest wzorem czegoś, do czego każdy człowiek tęskni, czego pragnie. To wzór ideału. Świece Święta Rodzina łączą w sobie magię świec z najgłębszymi pragnieniami człowieka dotyczącymi życia rodzinnego. Są one symbolem ciepła domowego ogniska. Zapalone będą przypominać o ponadczasowych wartościach jakie niesie ze sobą rodzina. Świece Święta Rodzina nie są tylko piękną ozdobą, są znakiem więzi łączących wiele pokoleń.

Świece Święta Rodzina – wykonane z dbałością o każdy szczegół

Świece Święta Rodzina zostały wykonane z troską o najdrobniejszy detal. Będą stanowić przepiękną ozdobę salonu czy sypialni. Przypomną o bliskości, czułości, o konieczności rozmowy, o czym tak często zapominamy w zabieganym świecie. Patrząc w blask ich płomienia każdy człowiek odkryje jak ważne miejsce w życiu zajmuje rodzina, jak wiele zawdzięcza swoim rodzicom, jak bardzo kocha dzieci, jak niezwykle cenną osobą jest współmałżonek. Świece Święta Rodzina pomogą zrozumieć jak wiele dobra i szczęścia jest obok, szczęścia, które przysłania codzienność, różne sprawy i obowiązki. Zapalone świece uświadamiają wszystko, co istotne i fundamentalne, a co zamyka się w słowie: rodzina. Wykonane ręcznie, z wysokogatunkowej parafiny, świece Święta Rodzina są małymi dziełami sztuki, które z pewnością wkomponują się w każdą aranżację wnętrza. Świece Święta Rodzina mają przyjemną i delikatną fakturę, wprowadzającą w przestrzeń domu świeżość i pogodę. Obsypane niewielką ilością błyszczącego brokatu stają się tym bardziej urokliwe. Świece Święta Rodzina zostały zaprojektowane z myślą o przekazaniu najważniejszych cech rodziny. Fundamentem świecy jest Józef, jako troskliwy mąż i ojciec podtrzymuje na swoim ramieniu Maryję oraz dzieciątko Jezus. Maryja w objęciach Józefa zdaje się być spokojna o swój los i los małego Jezusa. W ten sposób świeca Święta Rodzina jest wysublimowanym obrazem życia rodzinnego.

Czytaj więcej

Świece Święta Rodzina – prezent i nie tylko

Świece Święta Rodzina to bardzo dobry pomysł na prezent z okazji świąt, chrztu świętego, rocznicy małżeństwa czy urodzin. Ich unikalny charakter sprawi, że staną się one wyjątkowym darem serca, darem miłości i szczerej pamięci. Podarowane bliskiej osobie będą symbolem troski i łączących relacji. Świece Święta Rodzina wnoszą życie ład, porządek i harmonię. Uspokajają i wyciszają przytłaczający zgiełk i nieład. Pozwalają spojrzeć na siebie i świat wokół z innej perspektywy. Dzięki niezwykłym świecom Święta Rodzina pozwolimy sobie na chwile refleksji i zadumy. Nie są one tylko zwykłym prezentem, gadżetem, który wyląduje w szufladzie biurka, ale znakiem dobra, czułości i bliskości, bezpieczeństwa i wspólnoty. Blask zapalonej świecy otuli przyjemnym ciepłem wnętrze domu, dodając niebanalnego charakteru pomieszczeniom. Świece Święta Rodzina są nieocenionym dodatkiem, dzięki któremu zawsze będziemy pamiętać o tym, co najważniejsze w życiu.