• Świeczki ADWENTOWE CHOINKA 15 cm
  Świeczki ADWENTOWE CHOINKA 15 cm (4)
  Ręcznie wykonane z dbałością o szczegóły świeczki adwentowe w kształcie choinki. Końcówki gałązek choinki pomalowane w trzech kolorach + całe białe. Świeczki obsypane perłowym brokatem przypominającym mieniący się całą feerią barw śnieg.
 • Świece ADWENTOWE CHOINKA 15 cm lakierowane
  Świece ADWENTOWE CHOINKA 15 cm lakierowane (6)
  Wyjątkowe dekoracje, które wyczarują świąteczny nastrój w Twoim domu. Ich piękne lakierowane wykończenie dodaje im elegancji i przyciąga wzrok. Te świeczki są idealne do tradycyjnego adwentowego stroika lub jako samodzielne ozdoby na stół lub kominek. Ich ciepłe, migoczące płomienie wprowadzą atmosferę oczekiwania i radości, podkreślając magię nadchodzących świąt.
 • Świeczka ADWENTOWA CHOINKA 24 cm
  Świeczka ADWENTOWA CHOINKA 24 cm (4)
  Smukłe 24 cm świeczki w kształcie choinki. Świeczki doskonale prezentują się zarówno w wieńcach adwentowych jak i świątecznych świecznikach. Świeczki w czterech kolorach: białym, złotym, srebrnym, zielonym. Każda ze świec obsypana perłowym mieniącym się brokatem.
 • Świece STOŁOWE ŚNIEŻYNKA
  Świece STOŁOWE ŚNIEŻYNKA (1)
  Ręcznie wykonane z najwyższą starannością o każdy detal. Świeczki obsypane błyszczącym brokatem imitujący mieniący się w słońcu biały, czysty śnieg.
 • Świece stożkowe śnieżynka
  Świece stożkowe śnieżynka (1)
  Dekoracyjna świeca stołowa o nieregularnej i niepowtarzalnej strukturze. Bezzapachowa o wysokości 24 cm, średnicy około 2,5 cm i czasie palenia do 7 godzin. Pakowana po 14 szt. Świeczka obsypana perłowym brokatem. Mieniąc się i skrząc w świetle płomienia knota pięknie wygląda nie tylko w mroźne wieczory.
 • Świece białe walec ŚNIEŻYNKA zestawy
  Świece białe walec ŚNIEŻYNKA zestawy (2)
  Dwa zestawy świeczek walec śnieżynka. Jeden zestaw 3 dużych świec o podstawie 7 cm , drugi zestaw 4 świeczek o podstawie 5 cm. Świeczki robione ręcznie. Faktura zewnętrzna przypomina oprószoną powierzchnię białym, skrzącym feerią barw śniegiem.
 • Świece domowe kokon 17 cm
  Świece domowe kokon 17 cm (7)
  Świece domowe kokon 17 cm. Każda ze świeć delikatnie ryflowana. Powleczona metalicznym lakierem. Obsypana świecącym, odbijającym blask płomienia - brokatem. Pięknie wygląda i pali się zarówno podczas romantycznych kolacji jak i podczas magicznych świątecznych chwil.
 • Świeca KOKON STOŻEK
  Świeca KOKON STOŻEK (13)
  Świeca stożkowa. Delikatnie ryflowana. Powleczona metalicznym lakierem.
 • Świeczki świecznikowe zestaw 2 szt
  Świeczki świecznikowe zestaw 2 szt (6)
  Komplet 2 świeczek świecznikowych. Świeczki świecznikowe w różnych kolorach i zdobieniach
 • Świece walec 10/ 4 cm KOKON - ZESTAWY
  Świece walec 10/ 4 cm KOKON - ZESTAWY (28)
 • Świece ozdobne zestawy świec walec średnica 6 cm
  Świece ozdobne zestawy świec walec średnica 6 cm (43)
 • Świece KOKON WALEC
  Świece KOKON WALEC (33)
  Świeca w kształcie walca. Delikatnie ryflowana. Powleczona metalicznym lakierem. Odpowiednio dobrany kolor świecy do pomieszczenia fantastycznie prezentuje się jako drobny, ale wyrazisty dodatek. Bardzo dobrze wygląda w dekoracyjnych latarenkach gdzie światło płomienia jest dodatkowo podkreślane przez błyszczący lakier.
 • Świece ozdobne KOKON kula 6 cm
  Świece ozdobne KOKON kula 6 cm (6)
  Świece ozdobne KOKON kula 6 cm. Delikatnie ryflowana. Powleczona metalicznym lakierem oraz obsypana delikatnie brokatem.
 • Świeca walec 15 cm SZNUREK lakier
  Świeca walec 15 cm SZNUREK lakier (6)
  Eleganckie duże świece z fakturą oplecionego na walcu sznurka.
 • Świeca CHOINKA ART 15 cm
  Świeca CHOINKA ART 15 cm (6)
  Nowoczesny kształt, modne, wyraziste kolory plus odrobina brokatu. Świeczki wyróżniające się ponadczasową prostotą i minimalizmem. Pomimo tego przyjemne dla oka i przytulne w odbiorze. Świece choinka art 15 cm uprzyjemnią bez wątpienia każdą rodzinną świąteczną biesiadę i spotkanie.
 • Świeca GWIAZDA ART
  Świeca GWIAZDA ART (5)
  Nowoczesny kształt, modne, wyraziste kolory plus odrobina brokatu
 • Świece ANIOŁ ART
  Świece ANIOŁ ART (11)
  Minimalistyczny, nowoczesny kształt. Modne, wyraziste kolory plus odrobina brokatu
 • Świeca SKRZAT
  Świeca SKRZAT (12)
  W kulturze wielu krajów istnieją opiekuńcze duszki domowe - skrzaty. Żyją w przyjaźni z ludźmi. Skrzaty według wierzeń ludowych w ciągu dnia kryją się w różnych niedostępnych miejscach w domu. Natomiast wieczorem, kiedy domownicy kładą się spać, wychodzą. Co wtedy robi taki skrzat?  Pomaga i chroni. Obecność skrzata przynosi domostwu szczęście i pomyślność.
 • Świece ozdobne CHOINKA lakier
  Świece ozdobne CHOINKA lakier (5)
  Świece ozdobne choinka lakier. Tradycyjne choinki w nowoczesnej formie i modnych kolorach. Świece przy których świetle spędzimy, wraz z bliskimi, miło i serdecznie czas świąt Bożego Narodzenia. Świeczki, które podkreślą magię, czar i wyjątkowość wigilijnej nocy.
 • Świece świecznikowa 24 cm SZNUREK lakier
  Świece świecznikowa 24 cm SZNUREK lakier (6)
  Oryginalne, ręcznie odlewane świece inspirowane plecionką ze sznurka.
 • Świece STOŻEK 21 cm
  Świece STOŻEK 21 cm (9)
  Świece stożek 21 cm. Prosta forma, niejednolita rustykalna powierzchnia oraz modne kolory. Uniwersalny dodatek w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Połączenie piękna z użytkowością.
 • Świece stożek SNIEŻYNKA 21 cm
  Świece stożek SNIEŻYNKA 21 cm (1)

  Świece świąteczne śnieżynka 21 cm

  Świece są niewielkim akcentem, potrafiącym natychmiastowo odmienić panującą w domu aurę. Już postawienie jednej lub dwóch jako elementów dekoracyjnych robi różnicę, pozwalając poczuć, że w urządzenie pomieszczeń włożono sporo wysiłku. Podczas gdy jedne świece są dedykowane do salonów, a inne zaleca się palić w sypialni, świece stożek ŚNIEŻYNKA sprawdzą się wszędzie.
 • Świeca SAKIEWKA - lakier
  Świeca SAKIEWKA - lakier (3)
  Oryginalne, wykonane z najwyższą starannością świeczki. Lużno nawiązujące do kształtu sakiewki przyciągające pomyślność i dostatek
 • Świeczki choinka
  Świeczki choinka (38)

  Świeca choinka

  Piękna, ozdobna świeca w kształcie choinki. Odpowiednio dobrana kolorystycznie będzie uroczą ozdobą stołu. Duży wybór kolorów i wielkości. Każda świeczka obsypana mieniącym się brokatem oraz zapakowana w folię kwiaciarską. Oryginalny pomysł na drobny świąteczny prezent.
 • Świeca świecznikowa CHOINKA
  Świeca świecznikowa CHOINKA (4)
  Piękna, ozdobna świeca w kształcie choinki. Odpowiednio dobrana kolorystycznie będzie uroczą ozdobą stołu. Świeca idealna do świeczników lub stroików. Świeczka wprowadzi do naszego domu klimat magii świąt. Dom nabierze wyjątkowej i niezwykle świątecznej atmosfery.
 • Świeca ozdobna ANIOŁEK 24 cm
  Świeca ozdobna ANIOŁEK 24 cm (4)

  Świeczki ANIOŁKI

  Piękne, oryginalne, niepowtarzalne, cudnej urody świece ozdobne w kształcie aniołka. Urocza dziewczęca twarz, długi, gruby warkocz, delikatne i subtelne skrzydła, powłóczysta i zwiewna szata to cechy szczególne tej wyjątkowej świeczki. Aniołki w czterech kolorach. Klasycznym białym i ecru oraz delikatnym niebieskim i różowym. Uświetnią każdą uroczystość świąteczną, komunijną, chrzcielną czy ślubną.
 • Świece Święta Rodzina
  Świece Święta Rodzina (4)
  Świece Święta Rodzina. Świece wprowadzające ogromną dawkę ciepła i serdeczności do naszego domu. Symbol wspólnoty rodzinnej. Więzi, zażyłości i wspólnoty. Symboliczne przypomina czym jest i jak ważna jest rodzina, zwłaszcza ta najbliższa. Świeca która może być miłym prezentem lub wyjątkową dekoracją.
 • Świece ANIOŁ
  Świece ANIOŁ (4)

  Świeczki ANIOŁY

  Świece ANIOŁ. Urocze skrzydlate aniołki nawiązujące stylem do epoki baroku. Piękne siedzące, pucułowate i skrzydlate cherubinki. Anioły, symbol dobroci, piękna, boskiej opieki, szczęścia. Synonim ciepła i blasku, który możemy poczuć nie tylko dzięki płomykowi knota.
 • Świeca ozdobna KAMIENICZKA PODWÓJNA
  Świeca ozdobna KAMIENICZKA PODWÓJNA (5)
  Świeca ozdobna KAMIENICZKA PODWÓJNA. Urokliwe i wyjątkowe świece kamieniczki ozdobią każdą półkę, kominek czy stół. Rozmiar świecy i fakt że posiada dwa knoty sprawi, że będzie widoczna. Podwójny płomień sprawi że poczujesz jeszcze więcej ciepła i pozytywnej energii.
 • Świeca ozdobna KAMIENICZKA
  Świeca ozdobna KAMIENICZKA (5)
  Świeca ozdobna KAMIENICZKA. Świece inspirowane widokiem urokliwych kamieniczek oglądanych mroźną zimową porą. Obsypanych śniegiem
 • Świece DEKORACYJNE GWIAZDKI
  Świece DEKORACYJNE GWIAZDKI (6)
  Świece inspirowane pięknem płatków śniegu mieniących się w słońcu w mroźne, krótkie zimowe dni.
 • Świece walec PŁATKI ŚNIEGU
  Świece walec PŁATKI ŚNIEGU (3)
  Świece walec PŁATKI ŚNIEGU. Oryginalne świece inspirowane pięknem spadających w mroźną zimową noc płatków śniegu. Duża świeca o fakturze nakładających się płatków śniegu. Kolory: złoty, srebrny, biały.
 • Świeca ŚNIEŻYNKA ŚWIECZNIKOWA
  Świeca ŚNIEŻYNKA ŚWIECZNIKOWA (2)
  Świeca ŚNIEŻYNKA ŚWIECZNIKOWA. Nasze bestsellery. Świece do świecznika lub stroika. Ciekawy i niepowtarzalny wzór inspirowany puchem białego śniegu
 • Świece ŚNIEŻYNKA KULA
  Świece ŚNIEŻYNKA KULA (2)
  Świeczki wyglądem przypominające kulę śniegu. Dzięki brokatowi mieniące się wszystkimi barwami zimy.
 • Świece ŚNIEŻYNKA WALEC
  Świece ŚNIEŻYNKA WALEC (7)
  Świeczki obsypane płatkami białego śniegu. Dzięki brokatowi mieniące się wszystkimi barwami zimy. Świeczki które pięknie prezentują się zarówno w świecznikach, wieńcach adwentowych jak również z osobna na szklanych świecznikach.

Świece ozdobne bożonarodzeniowe

Ozdobne świece na boże narodzenie to doskonały sposób, który pomoże stworzyć w domu rodzinną, świąteczną atmosferę. Podkreślają one rangę wydarzenia, wprawiają domowników w dobry nastrój, a także roztaczają wokół siebie niesamowitą tajemniczą aurę. Dzięki naszym świeczkom stworzysz w domu niepowtarzalny, magiczny klimat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą świec świątecznych.

Czytaj więcej

Historia świec bożonarodzeniowych

Tradycja palenia świec bożonarodzeniowych w okolicy świąt jest z nami od setek lat. Tradycję związaną z wieńcem adwentowym i zapalaniem 24 świec w oczekiwaniu na Wigilię zapoczątkował ks. Johann HinrichWichern w swoim przytułku dla sierot. W późniejszym czasie twórca wieńca adwentowego ograniczył liczbę zapalanych świec do 4 – w każdą niedzielę poprzedzającą wigilijny wieczór. Zapalanie świec na świeczniku jest również silnie powiązane z Chanuką, czyli ośmiodniowym, żydowskim świętem.
Nieco wcześniej niż wieniec adwentowy, bo w XVII wieku, rozpowszechnił się zwyczaj zapalania świeczek choinkowych, które przytwierdzało się do choinki za pomocą małych drucików. Największa świeczka u szczytu choinki miała symbolizować gwiazdę betlejemską i pomagać bliskim w powrotach do domu z dalekich stron. Pozostałe świeczki na choince symbolizowały światło, czyli ducha, zbawienie i wieczność.

W średniowieczu światełka miały za zadanie odstraszać złe moce. Sianko i świeca na stole wigilijnym również są związane z charakterystycznymi, świątecznymi motywami. Sianko symbolizuje stajenkę, natomiast świeca wigilijna – nadzieję i miłość.

Jak widać, świece bożonarodzeniowe są związane z tradycją świąteczną różnych wierzeń od setek lat. Chociaż historycy spierają się o szczegóły związane z pochodzeniem poszczególnych zwyczajów, można jasno stwierdzić, że to ponadczasowy zwyczaj, dzięki któremu można uzyskać symboliczną łączność z bliskimi, jak również wypartymi, nieistniejącymi już ludami, od których również mogą pochodzić kultywowane przez nas zwyczaje.

Oferta świec bożonarodzeniowych

Jeśli szukasz ogromnego wyboru w zakresie świec bożonarodzeniowych, to doskonale trafiłeś! Znajdziesz tutaj najróżniejsze rodzaje świec, a wśród nich świece w kształcie kolorowych choinek, gwiazd, skrzatów, aniołów i świętej rodziny. Oprócz tego dysponujemy również świecami, które idealnie nadają się do tworzenia stroików i ozdób świątecznych w kształcie walców, stożków, kul śniegowych i płatków śniegu. Nasze świece świąteczne wykonywane są ręcznie, pokrywane bezpiecznym koloryzującym lakierem i pakowane w folię dekoracyjną ozdobioną rafią. Niezależnie od tego czy szukasz ozdobnych świec do domu czy do innego miejsca, zakupienie ich w sklepie internetowym eswieczka.pl będzie doskonałą decyzją. Oprócz świec bożonarodzeniowych dysponujemy również ogromnym wyborem świec zapachowych, ekologicznych, personalizowanych, czy w szkle.

Zastosowania świec świątecznych – czyli piękne ozdoby choinkowe

Świece świąteczne można poustawiać w całym domu. Pozwoli to nieco ożywić przestrzeń i wprowadzić bożonarodzeniowy klimat do mieszkania. Można układać je na podłodze, parapetach, stolikach i pod choinką. Niektórzy wolą stawiać je samodzielnie, inni preferują układanie ich wewnątrz ozdobnych świeczników i lampionów. Świetną możliwością będzie również robienie z nich ozdób choinkowych i stroików. Świece ozdobne świąteczne można owinąć dyskretnie cienką żyłką lub nitką i zawiesić na choince. Alternatywą dla żyłki jest również wkręcenie w nie delikatnego drucika lub spinacza.

Wykonywanie stroików

W wykonywaniu stroików ogranicza nas w zasadzie jedynie wyobraźnia! Stroik można stworzyć ze sztucznych lub prawdziwych gałązek choinkowych, niewielkich bombek, kawałków łańcuchów i świeczek. Jeśli w domu są dzieci, można zachęcić je do zrobienia papierowych ozdób, szopek i łańcuchów, które później można zawiesić. Do stroików idealnie sprawdzają się świece walce i stożki. Ich barwę można z łatwością dobrać do kolorów pozostałych ozdób.

Świece na prezent

Jeśli w Twojej rodzinie znajdzie się osoba, która uwielbia świąteczny, nastrojowy klimat, świetnym wyborem na prezent dla niej będzie ozdobna świeca! Można skomponować cały zestaw niewielkich świeczek, które będą pasowały do wystroju jej mieszkania lub zdecydować się na nieco większy zestaw świec-walców przyozdobionych różami lub płatkami śniegu. Oferowane przez nas świece są pakowane w estetyczną folię, zatem już w chwili ich doręczenia będą gotowe do podarowania bliskiej osobie!

Terapeutyczna wartość świec

Palenie świec wieczorami przy kąpieli lub ulubionej książce pomoże wyciszyć się po całym dniu. Skupienie na delikatnym, migającym świetle pomoże zapomnieć o problemach lub rzeczach do zrobienia. Jeśli świeczka zawiera dodatek olejków eterycznych, można za jej pomocą przeprowadzać aromaterapię. W sytuacji, w której wieczorem zdarzy się przerwa w dostawie prądu, dekoracyjna świeca pełniąca do tej pory funkcje estetyczne, może pomóc oświetlić pomieszczenie.

Jak palić świece?

Żeby świece wprowadzały jak najdłużej czarującą atmosferę do domu, warto wiedzieć jak z nich korzystać. Najważniejszą rzeczą w paleniu świec jest przycinanie knotów. Robimy to za każdym razem przed lub po paleniu świecy, po jej ostygnięciu. Knot bawełniany powinno się skracać za pomocą specjalnej przycinarki do knotów lub nożyczek. Knot drewniany można zwyczajnie ułamać, jednak przy skracaniu go należy uważać, by jego resztki nie zanieczyściły wosku. Każdorazowo knot powinien być przycięty do długości 0,3-0,5 cm. Kiedy skończymy korzystać ze świecy, należy delikatnie ją zgasić, najlepiej poprzez odcięcie dopływu powietrza. Do tego celu można zaopatrzyć się w specjalne kapturki do ich gaszenia. Świece powinno palić się w miejscu oddalonym od przeciągów i nadmiernych ruchów powietrza, nie powinno się dotykać, ani przesuwać w trakcie ich palenia. Palimy je jednorazowo nie dłużej niż 3-4 godziny.