KATEGORIE

INSTRUKCJA DO DUŻEGO ZESTAWU

Tworzenie świec z zestawu – instrukcja

  1. Przygotuj miejsce do pracy – wybierz odpowiednie miejsce, gdzie będziesz tworzyć świecę z zestawu. Upewnij się, że masz wystarczającą przestrzeń i wszystkie potrzebne składniki oraz narzędzia.
  2. Rozgrzej parafinę – umieść parafinę w rondlu lub naczyniu do rozpuszczania wosku. Podgrzewaj parafinę w kąpieli wodnej na małym ogniu, aż całkowicie się rozpuści. Mniejsze naczynie z parafiną umieść w większym w którym znajduje się woda którą będziesz podgrzewał! Pamiętaj, nie jest wskazane rozpuszczanie w pojedynczym naczyniu bezpośrednio nad ogniem.
  3. Przygotuj wkłady parafinowe – wyjmij wkłady parafinowe z zestawu i umieść je w pojemnikach, w których chcesz tworzyć świecę.
  4. Dodaj barwniki – wybierz kolor barwnika z zestawu i dodaj go do rozpuszczonej parafiny. Wymieszaj dokładnie, aby uzyskać pożądany kolor świecy.
  5. Dodaj zapachy (opcjonalnie) – jeśli chcesz dodać zapach do świecy, skorzystaj z olejków zapachowych z zestawu. Dodaj kilka ml olejku do rozpuszczonej parafiny i wymieszaj.
  6. Włóż knoty – umieść knoty w pojemnikach z parafiną. Upewnij się, że knoty są dobrze umocowane i wystają wystarczająco wysoko ponad powierzchnię wosku.
  7. Wlej parafinę – ostrożnie wlej rozpuszczoną parafinę do pojemników,
  8. Odczekaj, aż wosk stężeje – pozostaw świecę do całkowitego stężenia i ochłodzenia. Zalecamy odczekać co najmniej 24 godziny, aby wosk był odpowiednio twardy.
  9. Przytnij knot – gdy wosk stężeje, przyciąć knot do odpowiedniej długości, tak aby nie wystawał poza brzegi pojemnika.
  10. Ciesz się swoją własnoręcznie wykonaną świecą – po zakończeniu procesu tworzenia świecy możesz cieszyć się jej pięknym wyglądem i zapachem.

Pamiętaj, że proces tworzenia świec wymaga cierpliwości i ostrożności, dlatego zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i ostrożnie obchodź się z gorącym woskiem oraz narzędziami.