KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

świeca świąteczna

Świeca świąteczna najpiękniejszą dekoracją

14.07.2022

Świeca świąteczna. Boże Narodzenie to magiczny i piękny czas, na który czeka się z wytęsknieniem przez cały rok. To niezapomniane chwile spotkań z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi, z którymi zasiadamy przy wigilijnym stole, rozmawiamy, śpiewamy kolędy oraz delektujemy się smakiem tradycyjnych uszek z barszczem, pieczonego karpia, czy makowej kutii. Ten niepowtarzalny nastrój tworzy nie tylko wyjątkowe towarzystwo i wspaniałe potrawy, lecz także wystrój całego otoczenia, cudownie udekorowana choinka, mieniąca się setkami barw, elegancki ubiór, a w szczególności ozdobiony stół, na którym pali się świąteczna świeca.

Tradycyjny wigilijny stół

Biały obrus, 12 dań przypominających o 12 apostołach, sianko pod obrusem, jak w betlejemskiej stajence, pachnący stroik, jedno wolne krzesło dla niespodziewanego gościa oraz paląca się świeca świąteczna, symbolizująca Boga, który sam nazwał się Światłością Świata i w Chrystusie odkupił świat, to wszystko są znamiona świątecznego biesiadowania. Warto włożyć trochę starania, aby to wyjątkowe spotkanie, było mile wspominane przez lata i popracować  nad tworzeniem odpowiedniej atmosfery. Szeroki wybór dekoracji pozwoli ozdobić otaczającą Nas przestrzeń w sposób subtelny oraz pasujący do Naszego gustu.

świeca świąteczna - choinka zielona 15 cm
świeca świąteczna choinka złota 15 cm
świeca świąteczna choinka srebrna 15 cm

Barwy świąt

Świeca świąteczna ma oddawać ducha tych magicznych chwil. Dlatego nawet  jej kolorystyka powinna być elegancka, wytworna, wręcz królewska. Dlatego często dominują złote, niebieskie, srebrne, czerwone oraz zielone barwy, które mienią się brokatem lub kryształkami. Jeżeli nie lubisz błyskotek i uważasz, że najpiękniejszy jest umiar i delikatność, to znajdzie się również coś dla Ciebie. Zwykła biała świeca pośród pięknego stroika, może wyglądać równie imponująco.

świeca świąteczna adwentowa
świeca świąteczna adwentowa biała
świeca świąteczna adwentowa zielona

Świeca świąteczna – symbolika w kształcie

Podczas Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą Nam symbole, które nawiązują do historii opisanych w Piśmie Świętym, do tradycji, rozmaitych podań ludowych lub po prostu są stworzone na potrzeby klientów. Tak samo świeca świąteczna może przybierać rozmaite formy.

Nigdy z mody nie wychodzą tradycyjne, klasyczne stożkowe i walcowe kształty. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ceni się prostotę i minimalizm. Jeżeli masz mieszkanie urządzone w nowoczesnym stylu, w którym dominują szarości, biele, jednolitość oraz „mniej znaczy więcej”, takie świece świąteczne są właśnie dla Ciebie. Ewentualnie możesz się zdecydować na modne ostatnio, niestandardowe, enigmatyczne kształty, które zarysem przypominają postać anioła lub dzieciątka. 

świeca świąteczna do wieńca adwentowego
świeca świąteczna śniezynka
świeca świąteczna śnieżynka

Fantazyjnie dekoracje wigilijnego stołu 

Jeżeli boisz się nudy i lubisz się wyróżniać, znajdą się wymyślne świece świąteczne, które spełnią Twoje oczekiwania. Gwiazdki, choinki, kule, spirale, chatki, płatki śniegu lub niewinne aniołki ze złożonymi rękoma, takie kształty może przybierać świąteczna świeca. Wszystko dostępne w dowolnych rozmiarach i pasującej do wigilijnego wystroju kolorystyce. Nie każdy z Nas dysponuje ogromną powierzchnią, na której mogą prezentować się ozdoby. Wielu musi posiłkować się skromnym m4, w którym każdy dekoracyjny krok musi być dokładnie przemyślany. 

Religijność to podstawa

Wiele osób przykłada olbrzymią rolę do wiary i religijności. Ich pobożność widać szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, gdzie wszystko musi odbywać się według przyjętych kanonów i dogmatów. Dlatego, jeśli uważasz, że świeca świąteczna w kształcie gwiazdki lub śnieżynki będzie wyglądać dziwacznie na wigilijnym stole, to zawsze możesz zdecydować się na klasyczną białą lub przedstawiającą postacie religijne ze szczególnym pietyzmem. Figura Matki Boskiej trzymającej maleńkie ciałko Pana Jezusa to wspaniały wyraz wiary. 

świeca świąteczna - Św Rodzina
Świeca świąteczna - Święta Rodzina 3 kolory
Świeca świąteczna - Św. Rodzina kolor ecru

Świeca świąteczna nie tylko w Boże Narodzenie 

Światło świątecznej świecy kojarzy Nam się głównie z wigilijną wieczerzą przy stole. Jednak podobny zwyczaj istnieje podczas wielkanocnego śniadania. Piękna dekoracja w kształcie baranka lub jajka, które jest symbolem istnienia, pomoże przeżyć ten wyjątkowy czas głębiej i mocniej. 

Poczuć świątecznego ducha

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj jesteśmy bardzo zabiegani. Śpieszymy się z zakupami, porządkami oraz przygotowaniem wyśmienitych dań i aranżacją wyjątkowych dekoracji. Miło jest spędzić czas w ciepłym, przytulnym domu, gdzie wszystko wygląda schludnie, modnie i pasuje do reszty mieszkania. Takie dekoracje, jak świąteczne świece, choinka, wyszywany obrus, czy stroiki na pewno mają ogromny wpływ na tworzenie przyjaznej atmosfery, nie zastąpią jednak prawdziwych uczuć.

Magia Wigilii polega na wzajemnej celebracji świąt we wspólnocie ludzi, którzy żywią do siebie szacunek, sympatię i miłość. Nie zapominajmy o samotnych rodzicach, których dawno nie odwiedzaliśmy. Może przyszedł właściwy czas, aby zażegnać rodzinne konflikty? Może któryś z Naszych przyjaciół nie ma z kim porozmawiać w trudnych chwilach czeka na Nasz telefon z zaproszeniem na Wigilię. Świąteczna świeca to idealny prezent pod choinkę dla osoby, której dawno nie widzieliśmy, jako znak odnowienia starych relacji i budowania nowych uczuć i silniejszych więzi. 

Komentarze

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Tagi: