KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

świeczki świąteczne

Wyjątkowy nastrój? Wybierz świeczki świąteczne

05.09.2021

Boże Narodzenie kojarzy się z miłością, odpoczynkiem i czasem spędzonym w gronie najbliższych osób. To bardzo ważne święto, które większość z nas pragnie spędzić z rodziną w ciepłej, domowej atmosferze. Właśnie dlatego tak ważne są ozdoby i dodatki, które pomagają poczuć prawdziwą magię świąt i ocieplić wnętrze domu. Świece świąteczne to estetyczny element dekoracyjny, dzięki któremu duch świąt będzie obecny w Twoim domu.

O świecach słów kilka

Pierwsze świeczki świąteczne pojawiły się już setki lat temu. Kojarzone są z ciepłem i rodzinną atmosferą, a także z wieńcem adwentowym. Tradycję palenia świec w oczekiwaniu na święta rozpoczął ks. Johann Hinrich Wichern, który prowadził miejsce będące schronieniem dla osieroconych dzieci. Powstały także świece na choinkę, a największa z nich została symbolem gwiazdy betlejemskiej.

Światło świecy nie tylko ociepla atmosferę, ale również nadaje uroku. Można śmiało stwierdzić, iż świece to naprawdę ważny element, o który warto zadbać ozdabiając dom na Boże Narodzenie. Chociaż ich wygląd może być różny, wciąż mają tą samą symbolikę związaną z ciepłem rodzinnym. Mogą ozdobić stół wigilijny, parapet w sypialni lub miejsce nad kominkiem. Wszystko zależy od Twojej wizji, a efekt końcowy na pewno Cię zadowoli.

Świeczki świąteczne – świece choinka

świeca choinka 20 cm kolor złoty

Wśród chętnie wybieranych świeczek świątecznych ozdobnych, znajdują się te w kształcie choinki. Drzewko jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt, warto podkreślić to poprzez ozdobę w formie świecy. Biel, czerwień i zieleń to kolory, które są chętnie wykorzystywane podczas świątecznego ozdabiania domu. Młodsi są zachwyceni żywymi barwami, a starsi mogą poczuć się jak w czasie rodzinnych świąt, gdy sami byli jeszcze dziećmi. Taka świeca w kształcie choinki może stanąć na kominku, doskonale będzie wyglądać również na stole wigilijnym.

Jeśli wolisz proste formy, warto zdecydować się na świeczki świąteczne w kształcie stożka. Również kojarzą się z choinką, ale tworzy bardziej prostą i harmonijną aranżację.

Brokatowe anioły

świeca ozdobna figurka anioł

Poza choinką, symbolem świąt z pewnością są także anioły. Kojarzą się z ciepłem, bezpieczeństwem i zbawieniem, co jest szczególnie ważne w okresie świąt. Kolorowe anioły z odrobiną brokatu to estetyczna świąteczna ozdoba, która daje wiele możliwości. Można bowiem wybrać kilka kolorów i stworzyć niebanalną aranżację, lub postawić na klasyczne białe anioły i cieszyć się ich pięknem.

Takie świeczki świąteczne wprowadzą magiczną atmosferę w Twoim domu. Spodobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym, ponieważ kojarzą się z wszystkim tym, co dobre. Zamiast brokatowych smukłych aniołków, można wybrać te małe, urocze i pulchne. Jeden anioł będzie wyglądał dobrze, ale można również ozdobić dom większą ilością.

Świeczki świąteczne – ozdoba stroika

świece ozdobne śnieżynka

W wielu polskich domach zwyczaj zapalania kolejnych świec w oczekiwaniu na święta, wciąż jest praktykowany. Jeśli Ty także cenisz sobie tą piękną tradycję, na pewno przyda Ci się ozdobna świeca do stroika czy świecznika. Jeśli lubisz niebanalne ozdoby, warto wybrać świeczkę świąteczną w ciekawym wzorze.

świece choinka świecznikowe

Śnieżnobiały kolor świecy jest wybierany bardzo często, ze względu na estetykę oraz skojarzenie ze śniegiem, który jest przecież cechą charakterystyczną w zimowe dni. Wigilia Świąt Bożego narodzenia to idealny czas, aby przystroić świecznik w elegancki sposób za pomocą świecy. Ciekawą propozycją są świeczki świąteczne do stroika w kształcie choinki. Wyglądają estetycznie i potrafią wprowadzić w świąteczny nastrój.

Ważne wydarzenia i ich ranga

Święta Bożego Narodzenia, to jeden z ważniejszych okresów w roku. Warto podkreślić rangę tych niezwykłych dni, a przy okazji stworzyć w domu ciepłą i rodzinną atmosferę z odrobiną świątecznej magii. Jeśli zależy Ci na takim właśnie efekcie, świeczki świąteczne spełnią Twoje oczekiwania najlepiej. Niezależnie od tego, czy lubisz klasykę i prostotę, a może żywe barwy, różnorodność produktów pozwoli Ci na stworzenie takiej aranżacji, jaką tylko sobie wymarzysz.

Dzięki ozdobom tego rodzaju można poczuć ducha świąt, ale także stworzyć atmosferę, która będzie sprzyjała spędzaniu przyjemnego czasu w gronie najbliższych osób. Ciepły blask palącej się świecy, smaczne potrawy i rodzina – czy może być coś lepszego w Święta Bożego Narodzenia? Przekonaj się, jak te małe ozdoby w formie świec potrafią pozytywnie wpłynąć na magię świąt.

Przed kupnem świecy pamiętaj o:

  • zastanowieniu się nad tym, jak ma wyglądać aranżacja,
  • wybraniu kolorów, które będą tworzyły piękną, ale nie przytłaczającą aranżację,
  • doborze kształtów, które stworzą harmonijną ozdobę Twojego domu.

Świeczki świąteczne pełnią ważną rolę, dlatego warto zadbać o ich dobrą jakość. Decyduj się na zakupy jedynie w sklepach, które cieszą się dobrymi opiniami i oferują produkty, które nie zawodzą. Dzięki temu możesz zyskać pewność, że zaplanowana świąteczna aranżacja domu będzie udana, a być może posłuży jeszcze w kolejnych latach.

Taka świeca to nie tylko dobry sposób na ozdobę domu, ale także na prezent. Dobrą propozycją są te w kształcie aniołów, które mogą nieść ze sobą konkretne przesłanie. Anioły bowiem to nasi opiekunowie, a świeca może być tego symbolem. Jeśli życzysz komuś szczęścia, bezpieczeństwa i opieki wprost z niebios, świeca w kształcie anioła jest dobrym prezentem.

Komentarze

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Tagi: