KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

świeczki zapachowe

Świeczki zapachowe – zbędny wydatek czy absolutny hit aranżacyjny?

02.08.2022

W kategorii niepozornych, acz robiących ogromne wrażenie dodatków te niewielkich rozmiarów akcesoria z pewnością zajęłyby jedno z pierwszych miejsc w rankingu. Świeczki zapachowe, bo o nich tutaj mowa już od kilku sezonów biją rekordy popularności, dlatego też dziś z myślą o wszystkich niezdecydowanych sceptykach przygotowaliśmy zestaw cennych informacji, które rozwieją wszelkie wątpliwości. 

Od starożytności do współczesności – jak powstały pierwsze świeczki zapachowe? 

Skąd wzięły się świece? Ich historia jest zdecydowanie dłuższa niż mogłoby się to wydawać, ponieważ pierwsze wzmianki o świecach pojawiły się ponad 3000 lat p.n.e. kiedy to Egipcjanie wykorzystywali na co dzień tzw. świece z sitowia. Jednakże znacznie różniły się one od znanych nam obecnie, najpopularniejszych rodzajów świec chociażby pod kątem budowy – nie tylko pozbawione były knotów, ale również powstawały poprzez umieszczanie drewnianego kija w rozpuszczonym tłuszczu zwierzęcym. 

W późniejszych latach rushlights zastąpione zostały świecami z wosku pszczelego, których niewątpliwą zaletą był fakt, że nie tylko dawały znacznie lepsze światło, ale też paliły się bez sadzy, a ponadto w czasie spalania się uwalniały przyjemny, miodowy zapach – można więc powiedzieć, że w czasach wczesnego chrześcijaństwa pojawił się pierwowzór świeczek zapachowych.

Na etapie kolejnych dziejów zainteresowanie zyskały sobie świece z wosku stearynowego, a także parafiny, które nieprzerwanie królowały aż do XIX wieku – to właśnie wówczas, za sprawą rewolucyjnego wynalazku Tomasa Edisona, miejsce świec wykorzystywanych do zapewnienia optymalnej ilości światła zastąpiły żarówki. Mając na względzie tą tendencję obecni wówczas na rynku producenci świec wraz z wejściem w XX wiek zdecydowali się potraktować je jako element dekoracyjny i tak oto narodziły się pierwsze, prawdziwe świeczki zapachowe, które cieszą się niesłabnącą popularnością aż po dzień dzisiejszy.

Świeca zapachowa w szkle FRESH CUT ROSES kolor biały mat
świeczki zapachowe w szkle granatowe
Świeca zapachowa w szkle HOME SWEET HOME kolor czarny mat

Naturalne, zapachowe świece w szkle dekoracje pełne zalet 

Mimo, że niewątpliwe nie można im odmówić estetycznego wyglądu, to w rzeczywistości sam przykuwający uwagę design jakim mogą się m.in. poszczycić świeczki zapachowe dostępne w ofercie naszego sklepu, to jeszcze nie wszystko. W tym przypadku możemy bowiem mówić o całej liście walorów i zalet, wśród których wymienić możemy chociażby:

 • przyjemny, kojący zmysły zapach – fakt, że świeczki zapachowe wykorzystywane są do aromaterapii nie jest bynajmniej dziełem przypadku – udowodniono bowiem, że mają one właściwości odprężające oraz odstresowujące. Już po kilku pierwszych minutach od ich rozpalenia pomieszczenie wypełnia się aromatycznym, relaksującym zapachem, a my możemy zapomnieć o wszelkich troskach i skupić się na w pełni zasłużonym odpoczynku. 
 • długowieczność – wypalenie całej świecy za jednym razem byłoby nie lada wyczynem (dodajmy niemożliwym do wykonania), ponieważ cechuje je wielorazowość, dzięki której wybranym zapachem możemy cieszyć się nawet przez kilkadziesiąt godzin, a w razie osiągniecia pożądanego natężenie aromatu świecę możemy w dowolnym momencie delikatne zgasić. 
 • czyste spalanie – decydując się na wykorzystanie świeczek zapachowych do aranżacji wnętrza naszych własnych czterech kątów (lub każdego innego miejsca) nie musimy martwić się o bezpieczeństwo oraz zdrowie domowników, ponieważ naturalne świece zapachowe spalają się bez dymu i sadzy, a zastosowanie drewnianych/bawełnianych knotów sprawia, że cały proces przebiega spokojnie i bez kopcenia. 
 • oczyszczanie powietrza – choć dla wielu może to być zaskakująca zaleta, to jednak palenie świeczek zapachowych jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na walkę ze szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem wydzielanym przez urządzenia elektroniczne, a wszystko to za sprawą wydzielanych przez świece neutralizujących jonów ujemnych. 
 • maskowanie zapachów – ostatnią już zaletą, o której musimy wspomnieć, jest cecha, którą z pewnością docenią m.in. wielbiciele gotowania wykorzystujący dużą ilość aromatycznych i esencjonalnych składników oraz przypraw. Świeczki zapachowe są w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej nierównym przeciwnikiem i rozpalone znakomicie wręcz maskują zapach smażonej cebuli, czosnku, przyprawy curry, czy też innych, równie popularnych składników dań. 
Świeca sojowa w szkle zapach hot wine kpl 4 szt.
świece sojowe bańka szklana zapach hot wine
pudełko do świec sojowych bańka szklana
Świece sojowe zapach OCEAN

Jak prawidłowo dbać o świeczki zapachowe? 

Lista wspomnianych wcześniej zalet na nic się jednak nie zda, jeżeli nie zadbamy o właściwą konserwację świec zapachowych w szkle. Mowa tutaj oczywiście o przycinaniu oraz gaszeniu knota, które przez wiele osób kompletnie niesłusznie traktowane są jako kwestie drugorzędne. Jak więc robić to odpowiednio? Wszystko zależy od tego w jaki rodzaj knota/knotów wyposażona jest zakupiona przez nas świeczka, gdyż odmienne rozwiązania stosuje się do tych wykonanych z drewna oraz bawełny. 

Jeżeli chodzi o knoty drewniane, tutaj możemy zdecydować się na jedną z dwóch, następujących możliwości – skracać je za pomocą specjalnie dedykowanej przycinarki bądź też delikatnie ułamać, trzymając przy tym knot na całej jego długości. Z kolei do skracania knotów bawełnianych najlepiej sprawdzą się po prostu nożyczki. Pamiętajmy o tym, by regularnie przycinać knoty przed/po każdym użyciu, ponieważ tylko w ten sposób będziemy w stanie efektywnie zmniejszyć ryzyko powstawania sadzy, ograniczyć dymienie się świeczek zapachowych, jak i zapewnić im zdolność do równomiernego wypalania się. 

Świeczki zapachowe eswieczka.pl – gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa 

Jeśli poszukujesz ekskluzywnych świec zapachowych, które wprowadzą do Twojego domu, SPA, hotelowego lobby, czy też gabinetu medycyny estetycznej wyjątkową, przytulną atmosferę sprzyjającą odprężeniu się, to z pewnością spodobają Ci się okrągłe, 3-knotowe świeczki zapachowe dostępne w ofercie naszego sklepu online.

Dlaczego to właśnie nasze propozycje zasługują na Twoją uwagę? Ponieważ podobnie jak najlepszej jakości perfumy świece zapachowe Drobo opierają się na nutach bazowych, głowy oraz serca. Zastosowane do ich produkcji połączenia zapachowe stanowią mieszankę aromatów pochodzących z różnych części świata, w efekcie czego zapachy nie są płaskie i oczarowują wraz z każdą, kolejną minutą, a fakt, że świeczki zapachowe umieszczone są w estetycznym opakowaniu wykonanym z matowego szkła z drewnianą pokrywką dodatkowo sprawia, że prezentują się one nadzwyczaj elegancko. 

Świeczki zapachowe – zgodność ze standardami 

Jako odpowiedzialny producent przykładamy także wagę do obowiązujących standardów – kupując nasze produkty możesz mieć pewność, że nie tylko są one zgodne ze standardami IFRA, ale również posiadają certyfikację wegańską, gdyż nie zawierają żadnych składników pochodzenia odzwierzęcego. 

W rytmie EKO 

Dodatkowym atutem naszych świeczek zapachowych jest fakt, że ich opakowania są jak najbardziej eco-friendly. Do ich produkcji wykorzystywana jest bowiem bawełna oraz szkło, które po wypaleniu się świecy można wyczyścić i wykorzystać ponownie lub też poddać recyklingowi. 

Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tagi: