KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

czarne świece

Czarne świece – oryginalna ozdoba wnętrz

03.06.2022

Czarne świece. Świece towarzyszą ludzkości od stuleci. Przygotowywane, na przestrzeni wieków z przeróżnych substancji początkowo pełniły funkcję wyłącznie użytkową. W epoce elektryczności zostały wyparte przez żarówki, jednak nigdy nie opuściły domów na dobre. Ich miękkie światło, nastrój, jaki wprowadzają, a także rozmaitość wielkości, kształtów i kolorów, uczyniły z nich nie tylko przedmiot użytkowy, ale także ważny element dekoracji wnętrz. Dzisiaj, na szczęście nie korzysta się już z baraniego łoju, który poza światłem dawał alternatywne wrażenia zapachowe. Tworzywo, z jakiego są wykonywane współczesne świece, a także barwy, rozmiary, dodatki zapachowe, czy kształty pozwalają dobrać je do wystroju wnętrza, nastroju, jaki mają tworzyć, czy też funkcji czysto dekoracyjnej.  Ciekawym rozwiązaniem są świece w kolorze czarnym, przeżywające teraz swoją złotą epokę. 

 • czarne świece – klasyczna czerń w nowoczesnym wydaniu
 • czarne świece – smukła subtelność w świeczniku
 • czarne świece – elegancka solidność klasyki
 • czarne świece – nie tylko do domów i mieszkań
 • światło które towarzyszy nam od zawsze

Klasyczna czerń w nowoczesnym wydaniu

Zestaw świeczek ozdobnych czarne 3 szt

Czarne świece do niedawna cieszyły się złą sławą, przywodząc na myśl okrutne rytuały. Chętnie sięgały po nie również osoby chcące zamanifestować bunt i wrogość do otaczającego świata. Kto z nas nie przechodził takiego etapu w nastoletnim życiu, niechaj pierwszy rzuci świecą! Jednak, od pewnego czasu przeżywają prawdziwy renesans wśród osób szukających oryginalnych dodatków do wnętrz. Docenią je także miłośnicy mrocznych klimatów – w nich stanowią element wręcz nieodzowny. Czarne świeczki i świece to także ciekawy i przykuwający uwagę element wnętrz jasnych. Nasze nowoczesne, białe przestrzenie ozdabiane metalem i szkłem, skorzystają z modnego dodatku, jakim są czarne świece. W dzień przykują uwagę oryginalnym wyglądem, po zapadnięciu zmroku, otulą wnętrze miękkim, złotym światłem. 

Czarne świece – smukła subtelność  w świeczniku

Świece stożek kokon 24 cm kolor czarny 12 szt

Bez względu na wiek, płeć i to, czy najlepiej czujemy się we wnętrzach klasycznych, eklektycznych, awangardowych, futurystycznych, czy rustykalnych, świece stanowią stały element, łącząc w sobie funkcjonalność z atutami dekoracyjnymi. Dwunastoelementowy zestaw czarnych świec nie tylko zaspokoi potrzeby rodziny, w  razie nagłej awarii prądu, ale także będzie  elegancją ozdobą stołu w czasie przyjęcia, ekskluzywnej kolacji, czy rodzinnej uroczystości – niekoniecznie tej najsmutniejszej, choć i tam znajdzie zastosowanie i uznanie gości. Stonowana barwa i klasyczny, smukły kształt sprawiają, że świece będą się komponować pięknie zarówno ze szklanymi podstawkami, jak i wymyślnymi, designerskimi świecznikami. Dodatek brokatu nadaje im dyskretny połysk, wyróżniający spośród innych o podobnym kształcie i barwie. 

Czarne świece – Elegancka solidność klasyki

Jeżeli uznamy, że do naszych wnętrz lepiej pasują elementy dekoracyjne o bardziej solidnej posturze, powinniśmy sięgnąć po  rodzinę czarnych świec – walców.  Ustawione razem, czy osobno przyciągną wzrok i sprawią, że wystrój pomieszczenia z pewnością nie pozostanie niezauważony. Najwyższa jakość wykonania sprawi też, że poza pełnieniem funkcji ozdobnej, a także użytkowej, czarne, brokatowe świece w kształcie walca nadadzą się doskonale też na prezent dla osoby ceniącej styl i oryginalność. Tym bardziej że każda ze świec pakowana jest osobno w folię kwiaciarską, przewiązaną na górze rafią, co samo w sobie jest ozdobnym i stylowym sposobem dekorowania podarków. Osobne pakowanie każdej ze świeczek z zestawu nie tylko ją zdobi, ale i  zabezpiecza przed uszkodzeniem mechanicznym. 

Czarne świece – Nie tylko do domów i mieszkań

Czarne świece stanowią oryginalny i  przyciągający uwagę element wyposażenia, nie tylko wnętrz prywatnych. Doskonale sprawdzają się także w: 

 • salonach masażu
 • restauracjach
 • klubach
 • salach eventowych
 • hotelach

Ich nieoczywista, zaskakująca uroda pasuje do niemal każdego wystroju wnętrza i niemal każdej okazji. Stanowią bazę do dekoracji, otulając miękkim, złotym światłem, odbijającym się dodatkowo, w drobinkach brokatu. Ręczne wykonanie z dołożeniem najwyższych starań, z wysokiej jakości, starannie dobranej parafiny i zaopatrzenie w bawełniany, naturalny knot powodują, że świece są nie tylko eleganckie, ale i solidne.  Ich barwa sprawia, że nadają się również do łączenia w zestawy z innymi kolorami  świec z oferty i tworzenia niepowtarzalnej atmosfery.

Światło towarzyszy nam od narodzin do śmierci 

Światło od zarania ludzkości pełni ważną funkcję w budowaniu nastroju. Czarne świece i świeczki używane są w rytuałach religijnych, urokach miłosnych, ceremoniach.  Towarzyszą nam w najważniejszych chwilach życia. Romantyczne kolacje obowiązkowo muszą być otulone miękkim blaskiem światła świec, Ocieplają, nie tylko dosłownie, atmosferę każdego wnętrza i każdego wydarzenia. Towarzyszą nam od narodzin do śmierci, a nawet po niej. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez świec.

Czarne świece do niedawna kojarzone jedynie  z mrocznymi rytuałami i buntem nastolatków, dzisiaj odnajdują się w niemal wszystkich wnętrzach i niemal wszystkich okazjach.  Jak twierdzą osoby parające się ezoteryką, pomagają w zakończeniu toksycznych związków i sytuacji, dając przestrzeń nowemu. Kto wie?  Tajemnice świata są niezbadane niczym właściwości czarnych świec. Zatem warto sięgnąć po nie i  przekonać się na własnej skórze, czy rzeczywiście mają tak dobroczynne, oczyszczające działanie?  Nawet jeżeli nie, nie będziemy rozczarowani, bo przecież pozostanie nam piękny dodatek, ręcznie wykonany z uczuciem i uwagą, który przez wiele godzin będzie cieszył migającym płomykiem. 

Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tagi: