KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

granatowe świece

Granatowe świece – elegancka dekoracja o uniwersalnym charakterze

02.06.2022

Granatowe świece. Funkcjonalne dekoracje mogące dawać światło i przytulny nastrój należą do wyjątkowo pożądanych. W praktyce chętnie sięgamy po świece, bo nawet samodzielnie, wraz ze świecznikiem czy podstawką stanowią ciekawą ozdobę. Świeczki granatowe to grupa produktów, które kupujemy często dzięki uniwersalnemu kolorowi mającemu cechy wytworności. Jakie rodzaje świec granatowych warto rozważyć, w jaki sposób tworzyć z ich użyciem dekoracje, do których przestrzeni pasują? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Świeczki granatowe – stylowy dodatek

granatowe świece - walec

Granatowe świece mogą mieć różne formy i odcienie. Ich główną cechą jest ciemny, przypominający niebo po zmroku kolor, często w połączeniu z delikatnym połyskiem, na przykład brokatowym. To zestawienie sprawia, że paląca się świeczka granatowa wygląda jak rozgwieżdżone, mieniące się niebo. Smukłe świece stołowe albo typowe elementy dekoracji, świece walcowe to tylko kilka z wielu modeli, po które chętnie sięgamy, chcąc udekorować dom. 

Nawet z pozoru proste świece granatowe w zestawie składającym się z trzech walców o różnej wysokości mogą prezentować się znakomicie. To dzięki delikatnie połyskującej, brokatowej powierzchni oraz zróżnicowanej wielkości. Będą stanowić samodzielną dekorację na prostej podstawce czy świeczniku, możemy także połączyć je z powodzeniem z innymi elementami ozdobnymi. Granatowe świeczki dodadzą stylowej elegancji, a zarazem pewnej przytulności i ciepła otoczeniu.

Stwórzmy wyjątkowy nastrój z kompozycją świec granatowych w domu

W jaki sposób możemy wprowadzić świece granatowe do wnętrz domu? Potraktujmy je przede wszystkim jako elementy ozdobne, gdyż walory użytkowe świec mają obecnie znaczenie nieco marginalne. Oczywiście nastrojowe światło dawane przez wysokiej jakości knoty spalające się w wosku czy parafinie jest także cenne, ale nie musi występować, by świeczki granatowe zdobiły przestrzeń. Ozdobne świece granatowe w zestawie wykorzystamy nawet jako samodzielną dekorację, albo uzupełnimy innymi dodatkami, o których można przeczytać w dalszej części tekstu.

Salon, sypialnia, a może łazienka? Gdzie granatowe świece będą najlepsze?

Nie ulega wątpliwości, że właściwie w każdym z tych pomieszczeń świeczki granatowe mogą być świetnym uzupełnieniem dekoracji, stylowym dodatkiem, a nawet głównym elementem ozdobnym. Świece w łazience pozwolą na stworzenie romantycznego czy odprężającego nastroju. W sypialni mogą być źródłem sensualnego światła, które pobudza zmysły. W salonie nawet w niezapalonej formie stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Co więcej, świece granatowe bez problemu możemy ustawić w holu albo korytarzu na komodzie czy konsoli, a nawet w kuchni. Świeczki granatowe są oczywiście także dobrym pomysłem w roli dekoracji jadalni. Zestaw granatowych świec z połyskującą powierzchnią może okazać się także ciekawym dodatkiem do pokoju młodzieżowego. Te produkty z uwagi na swoją uniwersalność chętnie wybieramy także jako eleganckie prezenty. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy eleganckie świece granatowe wykorzystali jako subtelną dekorację biura czy innych pomieszczeń w przypadku prowadzonego biznesu.

Z jakimi dekoracjami łączymy świece granatowe?

Proste świeczki granatowe, które nie mają dodatkowych dekoracji i innych elementów będą doskonałym wyjściem do stworzenia ciekawych kompozycji. Świeczki granatowe można z powodzeniem łączyć z elementami takimi jak:

 • ozdobne, nawet mocno dekoracyjne i połyskujące świeczniki,
 • podstawy do świec proste i dekorowane,
 • rama kominka dekoracyjnego,
 • wszelkiego rodzaju dekoracje florystyczne, także kokardy, wstęgi,
 • szkło, kamyki, kule.

Przy doborze szczegółów zestawienia musimy zwrócić uwagę również na aspekty praktyczne, jeżeli świece mają być zapalane. Granatowy kolor świec komponuje się świetnie z niemal każdą kolorystyką. Doskonale, na zasadzie kontrastu wygląda w połączeniu ze złotem, srebrem czy połyskującą bielą. Będzie jednak również świetnie uzupełniał głęboką czerwień, zieleń czy naturalne barwy drewna albo szarości. Każde dobrze przemyślane zestawienie wykorzystujące świece granatowe może okazać się trafne, w szczególności, gdy będzie korespondowało z innymi elementami wystroju czy wyposażenia.

Pomysły na aranżacje ze świecami granatowymi w ogrodzie

Różnego rodzaju świeczki granatowe możemy z powodzeniem użyć w roli ozdób w ogrodzie – na tarasie albo w altanie. Często także stosujemy je jako czasowe dekoracje podczas spotkań towarzyskich czy typowych garden party. Zapalony zestaw granatowych świec będzie efektownie wyglądał o zmroku, a w ciągu dnia może wraz z kompozycją kwiatów czy liści uzupełniać dekorację. Świece granatowe możemy ustawić w formie funkcjonalnej ozdoby stołu, dającej dodatkowe źródło światła. W ogrodzie będą pasowały także do niektórych lampionów przeznaczonych na tego typu akcesoria.

Współczesne granatowe świece to produkty o doskonałych walorach estetycznych, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Często stawiamy na świece w kolorze granatowym z uwagi na ich uniwersalność i prostą elegancję, którą zapewniają. Warto mieć do dyspozycji zestaw świeczek w tym kolorze, który może sprawdzić się przy niemal każdej okazji wymagającej ciekawej dekoracji domu lub jego otoczenia.

Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tagi: