KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

świece do chrztu anioł 24

Świece do chrztu i na komunię – ozdoby, dekoracje

07.08.2021

Świece na chrzest lub komunię – jakie wybrać?

Chrzest i komunia to uroczystości, które obchodzi się tylko raz w życiu. Warto zadbać więc o właściwą oprawę dla tak wyjątkowej okazji. Dekoracje pomieszczeń, w których odbędą się takie ceremonie zostaną utrwalone bowiem nie tylko w pamięci gości, ale również na fotografiach, do których często lubimy wracać podczas rodzinnych wspomnień. Jakie ozdoby na chrzciny i komunię sprawdzą się najlepiej?

Czy warto samodzielnie zająć się dekoracjami na chrzest i komunię?

Podczas organizowania przyjęcia z okazji chrztu czy komunii rodzice często decydują się na skorzystanie z kompleksowej usługi, czyli wynajmu lokalu wraz z cateringiem, obsługą i przygotowaniem sali. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak nie zawsze spełnia wszystkie oczekiwania rodziców. Warto więc zainteresować się tym, w jaki sposób sala zostanie przystrojona i wykazać własną inicjatywę. W taki sposób oprawa uroczystości będzie miała szansę zyskać spójną stylistykę, opartą o wybrany przez rodziców dziecka motyw. Charakter aranżacji można oprzeć na konkretnym kolorze lub wzorze, a do dekoracji pomogą wprowadzić go świece na chrzest i komunię, które są elementem obecnym zarówno podczas ceremonii w kościele, jak i podczas celebrowania tych wyjątkowych okazji w trakcie przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. 

O czym pamiętać wybierając ozdoby na chrzciny i komunię?

Wybór dekoracji na chrzest należy dokładnie przemyśleć. Nie mogą to być bowiem ozdoby o dowolnym stylu czy w dowolnym kolorze. Do udekorowania kościoła najlepiej sprawdzą się świece na komunię i chrzest w kolorze białym lub ecru – są one bowiem najbardziej eleganckie, stonowane i subtelne. Ich wygląd doskonale wtapia się w inne ozdoby świątynne i podkreśla wyjątkowo uroczysty charakter ceremonii. Nie bez znaczenia jest także kształt parafinowych ozdób na chrzciny, którymi dekoruje się ołtarz lub ławki. W takiej roli najlepiej sprawdzą się święte motywy, np. świeca ozdobna Anioł. Bez obaw można zdecydować się również na uniwersalny motyw kwiatowy, który reprezentują romantyczne świece ozdobne Róża.

Dekoracje sali, w której odbędzie się przyjęcie dla rodziny i bliskich przyjaciół można zaplanować już w sposób bardziej dowolny. Warto pamiętać jednak, aby zachować konsekwencję i zastosować wybrany już wcześniej motyw. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na ozdobienie kościoła białymi świecami w kształcie smukłych aniołów, to stół przy którym zasiądą po ceremonii nasi goście udekorujmy świecami o tej samej formie. Tym razem można jednak zdecydować się na odważniejsze kolory, dobierając świece do chrztu:

– w odcieniach różu – dla dziewczynki

– w odcieniach niebieskiego – dla chłopca.

Podobne zasady dotyczą organizacji przyjęcia po komunii. 

W jakiej roli sprawdzą się świece na komunię i chrzest?

Dekoracje na chrzest w formie ozdobnych świec pozwalają wprowadzić do wnętrza przytulny, choć jednocześnie bardzo uroczysty nastrój. Parafinowe rzeźby można ustawić tak naprawdę niemal w każdym miejscu – przy ołtarzu i ławkach w kościele, we wnętrzu budynku, w którym odbywa się przyjęcie z okazji chrztu lub komunii, na zastawionym dla gości stole oraz na stolikach ze słodyczami, owocami czy gorącymi napojami. Jeśli wybierzemy jednakowe świece na komunię zarówno do udekorowania świątyni, jak i stołu, to obie aranżacje połączą się, tworząc spójną i efektowną całość. Co więcej, ozdobna świeca z wybranym motywem świetnie sprawdzi się także jako pamiątkowy upominek dla gości – z pewnością sprawi wszystkim przyjemność i pozwoli upamiętnić ten wyjątkowy dzień w życiu dziecka i całej jego rodziny. 

Dlaczego ozdobne świece na chrzest i komunię to dobre rozwiązanie?

Ozdobna świeca z motywem uniwersalnym lub świętym to dekoracja, która posiada wiele praktycznych zalet. Przede wszystkim prezentuje się stylowo w każdym miejscu – na stole, na parapetach i na wszelkiego typu blatach. Wygląda estetycznie zarówno zapalona, jak i zgaszona. Do wnętrza wprowadza elegancję i szyk, niezależnie od stylu, w jakim jest ono urządzone. Szczególnie efektownie świece prezentują się po zapaleniu ich knota, który subtelnie rozjaśnia pomieszczenie, nadaje mu ciepły i przytulny charakter, a także sprzyja kameralnym rozmowom w rodzinnym gronie.

Duże ozdobne świece na chrzest sprawdzą się jako samodzielna dekoracja – wystarczy połączyć je z odpowiednią podstawką czy serwetką. Mogą także stanowić element bazowy stroika lub towarzyszyć bukietom kwiatów. Doskonały efekt zapewni zestawienie świec ozdobnych z dopasowanymi kolorystycznie winietkami, serwetkami i innymi barwnymi elementami dekoracji, które nadają jej charakter i świeżość. 

Jakie dekoracje na chrzest w formie świec wybrać?

Ozdobne świece do chrztu i komunii wykonane z wysokiej jakości parafiny będą prezentowały się elegancko nawet przez wiele godzin po zapaleniu. Stopniowe, równomierne topnienie pozwoli im bowiem zachować atrakcyjną dla oka formę. Do udekorowania stołów, przy których zasiądą goście po ceremonii chrztu lub komunii, proponujemy przede wszystkim dwa modele świec – świecę ozdobną Anioł oraz świecę ozdobną Różę, dostępne w czterech najbardziej uniwersalnych kolorach do wyboru. Która z nich sprawdzi się lepiej?

Świeca ozdobna Anioł

Świece do chrztu i komunii z motywem smukłego, niewinnego anioła idealnie podkreślą delikatność dziecka, któremu udzielany jest święty sakrament. Będą efektowne ze względu na staranność ich wykonania – mają bowiem formę przypominającą piękne rzeźby aniołów o ozdobnych szatach, splecionych włosach i zgrabnych skrzydłach. Ich oryginalny kształt z pewnością przyciągnie uwagę gości i sprawi, że motyw dekoracyjny jeszcze długo będzie przypominał im o tej wyjątkowej okazji i jej niepowtarzalnej oprawie.

Świeca ozdobna Róża

Świece na chrzest i komunię z motywem róży to bardziej uniwersalny wybór o mniej sakralnym charakterze. Dekoracja złożona z mniejszych, skupionych tuż przy sobie kwiatów jest elegancka i romantyczna. Pięknie zdobi zarówno wnętrze świątyni, jak i każdą salę, w której organizowane jest przyjęcie. Można dopasować ją do dowolnego stylu aranżacji i bez obaw łączyć z bukietami dowolnych gatunków kwiatów. Świeca ozdobna Róża będzie odpowiednim wyborem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca, a jej wygląd pozwoli stworzyć atmosferę romantyczną, elegancką i bardzo uroczystą

Komentarze

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Tagi: