KATEGORIE
Blog

Wszystko o świecach

świece na stół wigilijny

Świece na stół wigilijny – jakie wybrać?

25.07.2022

Świece na stół wigilijny. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Ale nie jest wyjątkowy jedynie dzięki smacznym wigilijnym potrawom oraz przygotowanym prezentom. To, co sprawia, że wszyscy z niecierpliwością na nie czekamy, to również zaangażowane przygotowania do wspólnej kolacji, które zbliża do siebie wszystkich domowników. Niebagatelnym aspektem są również dekoracje świąteczne, m.in.: przystrojona choinka, ułożony stroik, a także eleganckie świece na stół wigilijny. Co sprawia, że są naprawdę wyjątkowe?

Świece świąteczne – dlaczego warto o nie zadbać?

Niektórzy spędzają Święta w licznym gronie dużej rodziny: rodziców, wujków i ciotek, a inni spędzają w kameralnym gronie, np. ze swoją ukochaną osobą. Niektórzy decydują się wyjechać, a inni zostają w swoim domu. Niektórzy chcą przystroić dom we wszystkie możliwe ozdoby świąteczne, a inni stawiają na minimalizm. Jedno jest pewne – świece powinny zagościć na każdym świątecznym stole. To, co sprawia, że są naprawdę wyjątkowe, to przede wszystkim ich symbolika.

Zapalone świece na stole wigilijnym mogą metaforycznie oznaczać palące się ognisko domowe, przy którym zbierają się bliscy sobie ludzie. To również symbol zmartwychwstania i odrodzenia, czyli nieodłącznych wartości tradycyjnych świąt. Świece na stół wigilijny pomogą także stworzyć niesamowitą atmosferę – twarze domowników oświetlone naturalnym światłem wyglądają najpiękniej. A zapach palonej świecy jest związany z głęboko zakorzenionymi wspomnieniami rodzinnego ciepła. Jak je wybrać, by pasowały do pozostałych elementów wystroju?

świece na stół wigilijny choinka biała
świece na stół wigilijny choinka zielona
świece na stół wigilijny choinka złota

Jak dobrać świece na stół wigilijny?

Świece na stół wigilijny powinny nawiązywać kolorystycznie do pozostałych ozdób świątecznych. Jeśli więc posiadamy większość ozdób w kolorze złotym, warto wybrać świeczki w podobnym odcieniu. Fantastycznie będą się prezentować złote świece obsypane brokatem. Z pewnością przykują wzrok zarówno domowników, jak i gości zaproszonych na kolację.

Jeśli jednak posiadamy większość elementów wystroju w kolorze srebrnym, warto wybrać świece stożkowe w kształcie śnieżynek. Rewelacyjnie mienią się na perłowy odcień, imitując naturalny śnieg. Warto ułożyć je w eleganckim świeczniku i przystroić naturalnymi gałązkami świerku, aby stworzyć niepowtarzalną ozdobę na wigilijny stół. W naszym sklepie internetowym eswieczka.pl dostępne są dwa rozmiary tych świec – mniejsze (15 cm) oraz większe (24 cm). Dzięki temu można zróżnicować świece, sprawiając, że stroik będzie jeszcze bardziej oryginalny. Oprócz tych dwóch propozycji w naszym można znaleźć inne kolory, np.:

 • czarny,
 • granatowy,
 • zielony,
 • srebrny,
 • biały.

Nasz szeroki asortyment sprawia, że każdy może wybrać świece, które będą pasować do ogólnego wystroju wnętrza.

Gdzie jeszcze można umieścić świąteczne świece?

świece na stół wigilijny stroikowe złote
świece na stół wigilijny stroikowe srebrne
świece ba stół wigilijny stroikowe białe

Świece na stół wigilijny. Oprócz wigilijnego stołu, świecami świątecznymi można przystroić praktycznie każdy zakątek w domu lub mieszkaniu. Fantastycznie wyglądają również na parapetach okien, rozświetlając domowy kominek lub paląc się na komodach. Takie przystrojenie wnętrza z pewnością spowoduje niezwykle klimatyczną atmosferę. A po kolacji można zgasić dodatkowe światło sztuczne i pozwolić świecom dopalać się spokojnie, tworząc przyjemną, naturalną łunę światła.

To doskonały klimat do głębokich rozmów z ukochanymi osobami lub do ucięcia sobie wieczornej drzemki w gronie najbliższych. Warto, aby wszystkie były ze sobą spójne kolorystycznie. Można je uzupełnić o stylowe dodatki, np. eleganckie świeczniki lub spróbować stworzyć autorski świecznik ze świeżych gałązek świerku lub kwiatów gwiazdy betlejemskiej, czyli chyba najbardziej popularnej rośliny świątecznej. Taki stroik może być spójny kolorystycznie z wystrojem choinki. Świece można również umieszczać w różnorodnych latarenkach – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia! 

Świecę pod choinkę – to możliwe?

Świece na stół wigilijny mogą nawet służyć jako jeden z elementów prezentu z okazji Bożego Narodzenia. To będzie piękny i przemyślany prezent, niosący za sobą niebagatelną symbolikę. Kto wie – być może tegoroczny upominek będzie mógł umilić atmosferę przy wigilijnym stole w przyszłe święta?

O czym warto pamiętać podczas zakupu świec?

świece na stół wigilijny stołowe zielone
świece na stół wigilijny stołowa złota
świece na stół wigilijny stołowe czerwone

Świece na stół wigilijny. Decydując się na zakup świec na stół wigilijny, warto zainwestować w takie, które wykonane są z najwyższej jakości parafiny i posiadają bawełniany knot. Warto też, aby była bezzapachowa, aby nie drażnić szczególnie wrażliwych nosów alergików. Dzięki temu można cieszyć się długotrwałym oraz bezpiecznym dla zdrowia paleniem. Wszystkie świece świąteczne w naszej ofercie sklepu eswieczka.pl zostały wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, dzięki czemu mogą cieszyć oko nawet najbardziej wymagających klientów.

Kilka słów na podsumowanie 

Świece na stół wigilijny to doskonały dodatkowy element wystroju świątecznego. Pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę wyjątkowego wydarzenia. Przy odpowiednim dobraniu ich do pozostałych ozdób, mogą stworzyć spójną kompozycję ozdobną. Niosą również za sobą piękne znaczenie symboliczne, o którym warto pamiętać, zasiadając do wigilijnego stołu w gronie najbliższych. 

Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tagi: